Aktualności

 

Podgląd stron w Google

10.11.2010

Google wprowadza wizualny podgląd zawartości strony - nowy sposób wizualnej prezentacji wyników wyszukiwania.

Na liście wyników wyszukiwania w Google od dzisiaj pojawia się nowa ikonka - obok tytułu strony dołączył znak lupy. Po kliknięciu na szkło powiększające obok wyświetlony zostanie podgląd strony, ukrytej pod tym adresem.

Do czego może przyda się nowa funkcja? Jak czytamy na Google Blog-Polska:
 

  • Szybkie porównanie wyników - graficzne porównanie wyników wyszukiwania szybko pomoże znaleźć odpowiedni rezultat. Należy przesunąć kursor nad wynikami, by zobaczyć podgląd danej strony.
  • Podkreślenie istotnych treści - w niektórych wypadkach słowa kluczowe których szukamy zostaną zaznaczone na pomarańczowo w samym podglądzie.
  • Zobacz co jest na stronie - Podgląd strony pozwala zobaczyć ci co jest na stronie, bez wchodzenia na nią. Szukasz wykresu, zdjęcia, mapy czy listy? Podgląd podpowie ci co znajdziesz na stronie.

 

Podgląd w praktyce:Nowa funkcja może okazać się skuteczną bronią w walce ze spamem.

 


 

Wyszukiwarka miejsc w Google

29.10.2010

28 października 2010 roku, Google wprowadziło Wyszukiwarkę Miejsc, „nowy sposób pokazywania lokalnych wyników wyszukiwania, które organizuje informacje wokół miejsc” – czytamy na oficjalnym blogu Google-Polska.

Wyniki gromadzone są wokół konkretnych lokalizacji, dzięki czemu łatwiejsze ma być ich porównywanie i decydowanie, dokąd pójść.

Nowe rezultaty są oznaczone czerwonymi pinezkami. Wyszukiwarka Miejsc będzie pokazywała się w wynikach Google automatycznie, jeśli tylko Google stwierdzi, że szukasz lokalnych informacji. Możesz też znaleźć nowy odnośnik "miejsca" w panelu po lewej stronie wyników wyszukiwania.

Jedną z cech nowej funkcji ma być szybsze i łatwiejsze wyszukiwanie.

Przykład dla frazy "Fotografia ślubna Poznań"
wszystkie wyniki | wyniki z podziałem na miejsca

 


 

Google Instant: Znajdź zanim napiszesz

10.10.2010

Końcem września 2010 roku, Google uruchomiło w języku polskim nową, szybszą wersję swojej wyszukiwarki - „Google Instant”.

Z Google Instant korzystać mogą polscy użytkownicy zalogowani do konta Google. Idea jest prosta - użytkownicy mogą otrzymać wyniki jeszcze w czasie wpisywania zapytania. Aby rozpocząć wyszukiwanie użytkownik nie musi dokańczać wpisywania hasła ani naciskać klawisza Enter.

Google Instant bierze pod uwagę to, co zacząłeś wpisywać w pole wyszukiwania, przewiduje najbardziej prawdopodobne uzupełnienie i w czasie rzeczywistym wyświetla rezultaty - wyszukiwanie jest sprawniejsze, szybsze i bardziej interaktywne niż dotychczas. – czytamy na Google Blog-Polska

Poniższe wideo prezentuje działanie Google Instant
 Google Instant można w każdej chwili wyłączyć – wystarczy kliknąć w stosowny link znajdujący się z prawej strony pola wyszukiwarki.

 

 

Sprawdź pozycję strony:

Domena:

Słowo kluczowe:

Dokonaj bezpłatnej wyceny:

 

Adres strony:

Słowa kluczowe (po przecinku):


Budżet na pozycjonowanie:

Telefon:

Adres email:

Uwagi:


Klienci:

Aladyn
Studio Fryzur
Pizzeriaraptorius
agrikomp
astroarena
babilon
britishinstitute
hermaneducation
hemelos
memolia
glamour
Bike-Project
Cito-Krakow
Crossvet
English School
Eu-Rus
Savio