71 proc. polskich internautów korzysta z sieci codziennie

71 proc. polskich internautów, czyli 10 proc. więcej niż wśród użytkowników na całym świecie, zagląda codziennie do sieci – wynika z badania Grupy TNS. Więcej czasu niż serwisy społecznościowe zajmuje im poczta emailowa. - czytamy w portalu www.wirtualnemedia.pl  

Wśród internautów z całego świata 61 proc. korzysta z sieci codziennie, podczas gdy telewizję ogląda każdego dnia tylko 54 proc., radia słucha 36 proc., a prasę czyta 32 proc. Natomiast w Polsce codziennie zagląda do internetu aż 71 proc. w ogóle korzystających z niego osób, a prasę czyta każdego dnia jedynie 22 proc.

Zaangażowanie użytkowników sieci – określone na podstawie badania w skali od 0 do 100 proc. – okazuje się najwyższe w Egipcie (56 proc.) i Chinach (54 proc.), natomiast najniższe – w Japonii (20 proc.), Danii (25 proc.) i Finlandii (26 proc.). Wśród polskich internautów ten wskaźnik wynosi 46 proc., czyli podobnie jak wśród użytkowników z Wielkiej Brytanii (43 proc.) i Francji (48 proc.).

W Polsce przeciętny internauta dłużej korzysta w sieci z poczty emailowej niż z serwisów społecznościowych. Ta pierwsza czynność tygodniowo zajmuje mu średnio 4 godziny, a ta druga – 3,4 godziny. Podobna proporcja jest zachowana wśród internautów z krajów określanych jako rozwinięte – 5,1 godziny tygodniowo na maile, 3,8 godzin – na serwisy społecznościowe. Z kolei w państwach będących tzw. rynkami wschodzącymi użytkownicy sieci dłużej korzystają z portali społecznościowych (średnio przez 5,2 godziny w tygodniu) niż z poczty elektronicznej (4 godziny tygodniowo).


Źródło

 

 

Sprawdź pozycję strony:

Domena:

Słowo kluczowe:

Dokonaj bezpłatnej wyceny:

 

Adres strony:

Słowa kluczowe (po przecinku):


Budżet na pozycjonowanie:

Telefon:

Adres email:

Uwagi:


Klienci:

Aladyn
Studio Fryzur
Pizzeriaraptorius
agrikomp
astroarena
babilon
britishinstitute
hermaneducation
hemelos
memolia
glamour
Bike-Project
Cito-Krakow
Crossvet
English School
Eu-Rus
Savio